Saluki (Perský chrt) - Saluki

Zde naleznete především skupinu X. - Chrti.
Pravidla fóra
Zde můžete prezentovat fotografie svého plemene ;)

Pokud se vám chce, založte si téma přímo vašeho pejska a můžete společné soužití sdílet s ostatními ;)

Témata zakládejte pokud možno k linii vašeho pejska ....tedy dostih, výstava, adoptovaný / zachráněný ;)

Re: Saluki (Perský chrt) - Saluki

Nový příspěvekod Lulu :) » 16 črc 2012 20:59

Zdravíčko, milovníci chrtov :)
Chcela by som sa niekoho opýtať, ako to so salukami naozaj je? Tie encyklopédiové opisy sú také.. no.."suché" :D
Už od malička som si ich zaľúbila. Krásne, elegantné psy.. Milující Tým opisom v knihách, časopisoch moc nerozumiem. Chcela by som, aby mi to niekto vysvetlil, ako sa vraví, po lopate :)
Bola by som vďačná za akékoľvek pikošky, odrádzajúce informácie :) Psíka plánujem až za takých 3-4 roky, kým skončím školu. Takže sovtedy chcem pozbierať čo najviac infošiek o týchto živých nádherách a utvrdiť si, že je to fakticky ončo... ;)
ĎAKUJEM ZA VŠETKY INFOŠKY :)*
...na takých sa nezabúda...
Ronny, forever in my heart!
Lulu :)

Typ uživatele: Psí rodič

Sdílej na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Nový příspěvekod Adam » 20 črc 2012 18:08

Ahoj,
určitě napiš soukromku lidem, co tu psali, určitě ti poví více ;-)
Adam

Typ uživatele: Vůdce adoptované smečky

Nový příspěvekod Návštěvník » 03 dub 2013 22:07

Mam italskeho chrtika, ale zblaznil jsem se do saluk :)
videl sem je ted na vystave v Ceskych Budejovicich a musim rict, ze jsem v zivote nevidel krasnejsi psy. Nááádhera! :) Jednou si ho snad pořídím. Musím :)
Návštěvník

Nový příspěvekod Rita » 17 říj 2013 21:05

zdravim vsetkych :)
fascinuje ma to plemeno uz dlho. salukari, mohli by ste sa prosim rozpisat trosku viac o ich povahe a hlavne potrebach. predovsetkym ma zaujima kolko je to "dostatocne mnozstvo pohybu" ?
s manzelom uvazujeme, ze si zaobstarame prave saluku. no nie sme si uplne isti, ci jej vieme zabezpecit prave to mnozstvo pohybu. byvame v meste, cize volny pohyb v prirode by mala len cez vikendy..
cez tyzden prechadzky. ja kazdy den absolvujem cca 3 kilometrovu prechadzku (ked idem do skoly pre syna), to je asi malo co? takze by asi potrebovala min. 2...? ok, chodim vecer na dalsiu... chcem vediet o salukach co najviac, aby sme
mohli dokladne zhodnotit, ci to zvladneme. chcem, aby bol u nas pes spokojny.
s chrtmi skusenost nemame, to je pravda. aj ked ja som so psami vyrastala. teraz mame bullterierku - to je tiez take specificke plemeno :lol: tiez vyzaduje trpezlive a citlive zaobchadzanie, tiez nam hovorili, ze mame zabudnut na vsetko, co vieme
o psoch, lebo bulik je skratka ina kategoria..atd atd
tak budem vdacna za akekolvek info :)
Rita

Nový příspěvekod eva » 07 dub 2015 15:02

Návštěvník píše:Nedovedu si představit saluki v kotci, v bytě je jí nejlíp a pokud jí umožní majitel,sem tam vyblbnutí na dostihové dráze či coursingu, tak bude tou nejspokojenější salukou. Určitě se jí bude líbit i lítán s psími kamarády, ale to že by strádala v bytě, když nejste doma tak to ne, zaleze do postele či někam do rohu gauče a spí. Asi bych řekla že problém v tomto není, ale opravdu je v povaze. Velmi ráda to říkám asi takto: Saluka vám jasně říká, kdo má delší rodokmen zda ona či vy, není to z mé hlavy, ale přesvědčila jsem se, že je to pravda pravdoucí. Mám s čím srovnávat, měla jsem barzoje, vipeta, italaka a nyní mám afgána a dvě sloughinky ke čtyřem salukám. Takže saluku klidně do pidi bytu s vlastním křeslem a pánečkem který se jí bude věnovat o víkendech.

přečetla jsem si snad všechno o tomto plemeni, co lze na webu najít. Někdy se info liší, či je v rozporu. Proto bych potřebovala vědět, jak je to v praxi s tímto aristokratem na venkově. Resp. zda musí být stále na vodítku, či se může volně pohybovat např. na chatě. Máme tam veliký prostor, ale i pár i sousedů. Zda nenapadne běžící děti, či ostatní psy. Neboť, co se hýbe je jeho předmětem lovu, jak se všude píše. Jinak mne toto plemeno uchvátilo stejně, jako afgán, ale domnívám se, že na údržbu bude jednodužší. Silně uvažuji o tom si ho pořídit. Jsem ale měkkosrdcatá a ráda bych pomohla nějakému chudákovi z útulku, jaké s tím máte zkušenosti. Teď se dováží chrti z dostihů, záchrané akce, jinak hrozí utracení. Je možné, aby takový pes byl schopen na "klidnější" tempo přejít, nebo je to pak velice problematické a pro normálního člověka sžití s ním pak utrpením. Zkušennosti s tímto plemenem nemám, ale jeho povaha je mi velice sympatická, protože sama také nesnáším nějaké ovládání, ale svobodu. Myslím, že bychom si mohli rozumět.
Děkuji za případné odpovědi.e.
eva

Předchozí

Zpět na CHRTÍ PLEMENA