Výcvik (poslušnost atd.)

Zde naleznete informace o výcviku psů. Přidejte své tipy, na výcvik, či doporučte výcviková centra.
Pravidla fóra
 ! Tým moderátorů fóra píše:
Vážení uživatelé fóra,
velice vám děkujeme za vaše příspěvky a rady ostatním uživatelům a vážíme si jich. Bez vás by fórum nebylo tím, čím je dnes.

Pouze vás prosíme, pokuste se v první řadě myslet na to, aby fórum bylo přehledné i pro ostatní uživatele.

Při hledání informací používejte funkci vyhledávání. Pokud požadovanou informaci přesto nenaleznete, teprve poté založte nové téma. Omezí se tím tvorba duplicitních témat.

Název tématu volte tak, aby co nejvíce vystihoval podstatu vašeho příspěvku. U obsahu příspěvku vás prosíme o maximální věcnost - tedy o to, aby byl příspěvek co nejvíce srozumitelný i ostatním uživatelům.

Výcvik (poslušnost atd.)

Nový příspěvekod ustrice » 01 zář 2012 16:39

Chodíte s chrtidlama někam cvičit nebo cvičíte jen sami? Popřípadě, navštěvovali jste štěndo-školku? A pokud ano, jaké máte zkušenosti? Doporučili by jste někoho? A jak se vám vaši psíci tváří na učení? :)
Ceri se tváří něco jako: "Co chcéééšš?" A po chvíli ztrácí zájem. Tak ještě hledám, čím bych udržela chvíli její pozornost a co by ji nejvíc motivovalo.
Na co vám nejvíc reagují?
Zuza a Ceri
ustrice
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 bře 2012 00:30
Typ uživatele: Psí rodič

Sdílej na:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Výcvik (poslušnost atd.)

Nový příspěvekod Adam » 01 zář 2012 21:59

Ahoj, co myslíš tím cvičením?

Máme vipeta, štěně, teď mu bude rok a cvičím ho sám, tedy krom toho máme ještě dva chrty.

Musím říci, že chrt prostě není ovčák, ale naučit se dá, jen je to pracnější. U chrtů platí snad víc než kdekoliv jinde, že se jim jednou povolí a hned toho využijí.

Otázka pouze je, co všechno po něm chceš a jak rychle to chceš. Aniž bys kamkoliv chodila, trénuj poslušnost na procházkách a tak podobně. Prostě ho uč slušnému chování v běžných situacích. Jsem zastáncem toho, aby pes nikoho neobtěžoval, po nikom neskákal a neničil věci moje nebo druhých.

Pokud se jedná o stěně, tak je potřeba, aby mělo dost hraček a aby se mu páníček věnoval. To vidím jako velice zásadní věci. Ne aby se páníček věnoval štěněti, kdykoliv si ono usmyslí, ale když páníček chce a ve štěněcím věku by ve svém zájmu měl chtít hodně.

Společnou hrou a kontaktem se vaše pouto upevní a pes vás bude respektovat. Vždy se mu ale musí určit hranice co ano a co ne. A toto pak dodržovat.

Socializace s ostatními psy je taky velmi důležitá....hlavně klidná socializace. Provádět ji až je pes v klidu..psi. Při větším množství rozblázněných psů se to může docela zvrhnout.

Nejsem žádný specialista kynolog. Ale tak to dělám já. Pochopitelně není vůbec na škodu si přečíst nějaké publikace o výchově psů. Osobně mi přijde velice užitečný seriál "Znalec psí duše" (Dog Whisperer). On totiž člověk sám osobě dává psovi špatný příklad a ten pes se pak logicky nemůže chovat jinak.

Adam
Uživatelský avatar
Adam
 
Příspěvky: 77
Registrován: 25 říj 2011 23:22
Bydliště: Hradec Králové
Typ uživatele: Vůdce adoptované smečky

Re: Výcvik (poslušnost atd.)

Nový příspěvekod Akupunktura » 21 srp 2015 15:54

Dobrý den,
prosím o zkušenosti štěněte Whippeta -jak postupovat při nácviku sedni, vypadá to banálně, máme další dva psy jiného plemene,a nebyl problém. U whippeta jsem si všimla, že si sedá/lehá zvláštním způsobem, nejdříve přes "natažené nohy" . Klasickým způsobem s pamlskem to nejde, lehké stlačení zadku nefunguje.
Děkuji moc za předání zkušeností.
Anelie
Akupunktura
 


Zpět na VÝCVIK PSA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník